Owocowe jogurty są smaczne, bo mają owoce, ale i cukier, dużo cukru, który raczej nie należy do najzdrowszych. Chociaż faktycznie wielu dietetyków poleca nam jedzenie jogurtu, nie oznacza to, że jedząc 5 jogurtów dziennie stracimy na wadze. Tak naprawdę, jeśli wybieramy jogurty z cukrem tylko pogarszamy problem.
Jeśli zależy nam na zdrowych wyborach, jogurtach, które faktycznie będą dobre dla naszego organizmu, wybierajmy te bez żadnych dodatków. Oczywiście jogurt naturalny nie należy do najsłodszych i naprawdę trudno go polubić, ale możemy go wymieszać z prawdziwymi owocami o od razu poczujemy różnicę.
Oczywiście jogurty smakowe będą nas zachęcały napisem light, ale tak naprawdę w takich jogurtach zamiast cukru użyto słodzików, które wciąż nie jest najzdrowsze. Przede wszystkim, dlatego, że takie słodziki uważane są za rakotwórcze. Jeśli, więc zależy Ci na zdrowie, chcesz przez lata cieszyć się piękną sylwetką i nie chcesz w przyszłości mieć zbyt wysokiego cukru, jedz to, co naturalne, a nieprzetworzone.