Kto nie marzy o tym, by móc szybciej spalać spożyte kalorie? Jednak wbrew pozorom sami mamy na to wpływ. Wystarczy wybrać odpowiednie ćwiczenia i sposób odżywiania.
W taki razie co warto pić i jeść, by przyspieszyć przemianę materii? Przede wszystkim należy postawić na wodę. Szklanka ciepłej wody przed śniadaniem świetnie wpłynie na metabolizm. Ponadto dobrze przyzwyczaić się do wody i pić ją regularnie, ponieważ jest ona środowiskiem reakcji metabolicznych w organizmie, a jej duża ilość pomoże przyspieszyć te procesy. Kolejnym napojem, który pozytywnie wpłynie na przemianę materii jest kawa. Jednak lepiej nie dodawać do niej cukru ani śmietanki, a jedynie mleko o niskiej zawartości tłuszczu. Na uwagę zasługują również warzywa i owoce, produkty o dużej zawartości błonnika, cynamon oraz ostre przyprawy, do których spalenia musimy użyć większej ilości energii.
Odpowiednia dieta pomoże przyspieszyć przemianę materii, a co za tym idzie zwiększyć ilość spalanych kalorii. Jednocześnie nie doprowadzi ona do niebezpiecznego wyniszczenia organizmu.