Słodkości to przyjemności. Kto nie lubi ciasteczek, czekolady, lodów? Cukier jest jednak, jak narkotyk, jak już zaczniemy to trudno jest przerwać ten ciąg. Jeśli jednak mamy sporo silnej woli, możemy się odzwyczaić od jedzenia słodyczy. Nie jest to proste, ale możliwe.
Według specjalistów potrzebujemy miesiąca, żeby wykluczyć słodycze z naszej codziennej diety. Nie jest to długo, ani krótko, ale przy odrobinie samozaparcia jest to możliwe.
Oczywiście potrzebujemy czasu i stopniowego odzwyczajania się od słodyczy. Nasz organizm jest bardzo inteligentny i wie, kiedy potrzebuje cukru. Tak naprawdę wszystkie nasze napady chęci na słodkości reguluje nasz organizm. Musimy go oszukać. Zacznijmy od całkowitej eliminacji cukierków na rzecz owoców, które tez mają cukier. Z czasem ciasta przestaną być dla nas tak ważne. Potem warto zmniejszyć ilość spożywanych owoców, bo tam tez jest sporo cukru. Całkowicie wyeliminujmy słodkie napoje i soki. Unikajmy tez wysoko przetworzonych produktów, które mogą zawierać ten niezdrowy cukier.