Jedzenie stało się popularnym tematem programów telewizyjnych. Kiedyś takie programy były, ale nie promowano ich, jak teraz. Wynikało to z faktu, że media wmawiały nam, jak ważne jest, żeby jeść szybko i wygodnie, firmy zachęcały do kupowania gotowych dań, jedzenie typu fast food podbiło nasze serca, ale wracamy do czasów, gdy posiłki były celebrowane, wolimy wydać więcej i zjeść lepiej. Jedzenie stało się naszą filozofią życiową.
Powodem takie stanu rzeczy jest fakt, że w wielu krajach ta kultura slow food nigdy nie umarła, zawsze jedzono dobrze i zdrowo, dzięki czemu ludzie są zdrowsi i szczuplejsi. Jedzenie wysoko przetworzone sprzyja otyłości, która jest dużym problemem w Europie i Stanach Zjednoczonych.
Musimy pamiętać, że jedzenie ma nie tylko zaspokoić nasz żołądek, apetyt, ale powinno również stanowić źródło cennych dla naszego organizmu składników. Bez jedzenia nie możemy funkcjonować, a więc dlaczego nasze posiłki niemiałby składać się z najzdrowszych produktów, dzięki którym naprawdę będziemy czuć się dużo lepiej.