Często wychodzimy do pracy bardzo wcześnie i wracamy dość późno, nie mamy jeszcze wyrobionego nawyku zabierania obiadu do pracy, wiec między czasie jemy jakieś kanapki, drożdżówki, batoniki, a dopiero po powrocie duży posiłek, który uzupełnia niedobór z całego przebytego dnia.
Niestety na jest to najlepsze rozwiązanie dla naszego organizmu, który zdecydowanie bardziej woli regularne posiłki. Wiadomo, że każdy organizm jest inny, a więc nie możemy wychodzić z założenia, że nam taki tryb też będzie odpowiadał, ale przynajmniej spróbujmy wprowadzić 5 mniejszych posiłków w ciągu dnia.
Regularne spożywanie posiłków jest bardzo ważne dla naszego organizmu, jeśli chcemy zachować zdrowie na długie lata, oczywiście trzeba mieć na uwadze fakt, że wymaga to pewnego przygotowania, bo nikt nie spędza całego dnia w kuchni. Już dzień wcześniej powinniśmy zaplanować nasz jadłospis, włącznie z tym, co będziemy jeść w pracy. Nie jest tak, ze każdy posiłek musi być równie duży, powinniśmy raczej skupić się na zachowaniu odpowiednich proporcji.